Montaż

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi etapami montażu modułów ogrodzeniowych. W kilku prostych krokach zademonstrujemy Państwu jak dzięki naszym fachowcom mogą Państwo spełnić swoje marzenia i otoczyć swoją posiadłość wymarzonym ogrodzeniem.

 

Orientacyjne ceny usług montażowych:

Orientacyjny koszt za samą robociznę (cena nie zawiera betonu, elementów zbrojeniowych, wynajmu koparki, dojazdu)- 250zł/m netto

Orientacyjny koszt betonu z betoniarki z pompogruchą – 150zł  na słupek netto

Orientacyjny koszt betonu do wypełnienia słupa – 50zł na słupek netto

Orientacyjny koszt pianki montażowej oraz silikonów – 15zł na słupek netto

Orientacyjny koszt wynajmu koparki – 300zł przyjazd + 300zł powrót + 150zł/h netto (czas pracy koparki przy ogrodzeniu 30m to około 4h)

Orientacyjny koszt elementów zbrojeniowych – 600zł na 30m ogrodzenia netto

Orientacyjny koszt drewna do szalowania – 400zł na 30m ogrodzenia netto

Istnieje możliwość zamówienia montażu u naszych specjalistów lub możliwość wykonania montażu na własną rękę.

 

Zapraszamy do kontaktu.

 

1.

Wykonanie odwiertów pod fundamenty, wiertnicą spalinową do gleby oraz podkopanie ręcznie

2.

Wykonanie szalunku drewnianego

3.

Przygotowanie prętów stalowych celem wykonania zbrojenia przed zalaniem betonem, ważne by pręty wychodzące były posadowione w środkowej części słupa i wychodził ponad fundament na wysokość około 25-30 cm

4.

Kolejnym etapem jest zalanie stóp fundamentowych betonem w tym celu proponujemy zamówić beton lany z betoniarki z pompogruchą

5.

Beton na wyschnięcie potrzebuje około 10 dni

6.

Dostawa słupów betonowych oraz reszty komponentów

7.

W związku z faktem iż słupy ważą około 350kg, Do posadowienia słupów betonowych potrzebna będzie koparka, pas wyciągowy o długości minimum 3 metry, na końcu pasa montujemy breszkę lub gruby pręt w celu zakotwiczenia słupka. Następnie stawiamy słupy na posadowienie fundamentowe unosząc delikatnie słupek na jedną ze stron wyciągamy breszkę i stawiamy słup.

8.

Po ustawieniu wszystkich słupów betonowych do środka słupka wlewany jest beton (2 worki betonu B25)

9.

Murki stawiamy bezpośrednio na stopach fundamentowych, puste przestrzenie piankujemy oraz wypełniamy białym silikonem. W zestawie dostarczamy wiaderko tynku na zaprawki.

10.

Montaż przęsła kutego odbywa się poprzez przewiercenie słupa z obu stron, zainstalowanie szpilki metalowej (szerokość w zależności od zainstalowanego słupa), przykręcenie elementów montażowych, nałożenie i przykręcenie balustrad.